Trip Tallinn 3

Autor: Marián Krkošek | 24.3.2012 o 22:42 | (upravené 28.3.2012 o 1:07) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  137x

Popis cesty stopom po pobaltských krajinách za 11 dní s defactom neznámim dievčaťom z čiech. Organizácia nám trvala pol hodinu, zbalenie 2 hodiny a zábava 11 dní. nech sa lúbi. Písane za jazdy (vela krát doslova) s vysvetlívkami pre lepšiu organizáciu.

Deň 5

Normálne ma vyhodili! Tak možno som trocha viac kričal a bol trochu viac opitý ale to oni tiež! Vlečiem sa do postele narážam o dvere potom o posteľ a zaspávam...  Je ráno ležím v posteli hlava prijemne pobolieva a na vedľajšej posteli si ležia dve ženské.. Ale čo. Ako keby nevedeli, že takto môžu svojím spánkom pohoršiť mladých Poliakov a chudáka nevinného Slováka!

# o čom sa to rozprávate?
Magda vybavuje zamečníka?
#heh čo?
No tie naše dvere nejdou otevrit. My sme večer chteli jet jšte nekam pít, teda no magda chtela a kdyz sme vylezli oknem tak to uz nešlo otevrit...
Nice one! :D

# Kde mam boty?

Oh im sory but i mean the we take you bot on our room..

# Its only problem that you room is closed? If yes then i can climble and open it.

You are sure?

# Absoluthli!

Tak teda možno nie, druhé poschodie rovná stena deka z okna priviazana o padnutú poschodovú postel:D no tak možno nepoleziem.. No a práve prišiel zámočník :D neskutočné kosno /od slova kosiť sa/
A to sme si včera hovorili, že aký pekný hostel, musíme si ho poznačiť aby sa tu dalo niekedy znovu ubytovať. Myslím, že už asi nie :D

POUČENIE NA 4 DEŇ: KEĎ CHCEŠ ÍSŤ VON Z HOSTELOVEJ IZBY, POUŽI DVERE, NIE OKNO!

Misa: mam strašnú chuť umyť si zuby..
No aj ja by som mal. A mam i kefku :D idem na to.
Misa: jestli budes provokovať žiadny boty nedostanes! :D

#čo Miša ako sa ti spalo?
Vzhľadom k tomu, že som skoro nespala, ale zase tu chvíľočku sa mi spalo dobre.
#kedy ste šli spať
4,12 sem ešte psala smsku ale pak nevim.. Mohla sem spát tak hodinu dve.. Sme to v noci ešte rešili. Ale fakt je tam neskutočný bordel ta prevracená posteľ a ten tvoj popkorn cos po nas hadzal
#tak teda akú si mala noc? :D
Zajímavou
#a rozvitou vetou?
Velice zajimavou, a asi i drahou.
#Magda what are you thinking about this night?
Kurwa, kurwa, kurwa!

- Zámočník nás vyšiel na 10€, novy zámok na15zl. Ešte som riešil problém

s botami, stále viac a viac sa mi odliepali podrážky, a neviem aký presný dosah na to mala včerajšia noc, ale už to začínalo byť kritické. Sedíme vonku na lavičke cpeme sa vcerajšov údenou rybou, ktorá zase nebola taká zlá. Vlastne bola vynikajúca. A počas vyberania si kostí z úst uvažujem nad tým ako zlepiť boty dokopy. Sekundové lepidlo som zháňal už keď sme prišli, ale v stánkoch mi nikto nerozumel a pod pojmom super glue si mysleli asi všeličo. Zaplatili sme za podnájom. Vlastne ja som zaplatil. Miša nemala moc chuť isť sa zdraviť recepčnému po tom, čo s sekuritákom strávili noc J. Ale stála vedľa mňa a sledovala či sa podlaha nepohne a ako si na tom stojí z množstvom prachu. Recepčný bol starší riedko zubý pán s veľkým úsmevom, ktorý sa povznášal na to, že im kvôli nám vypáčili zámok. Celý čas sa smiech a pýtal sa na podrobnosti, milý pán. Zaplatíme a ideme si ešte sadnúť k Magde von na lavičku. Tesne pred odchodom sa vraciam za recepčným, či mi nepomôže s topánkami a nemajú kúsok lepiacej pásky ktorou by som si oblepil topánky. Topánky fixnuté, s Magdou rozlúčený a vyrážame preč z mesta.


#tak čo teraz?
Když ja ti nevím
#dam ti mapu nahodíš úsmev a pôjdeš sa spýtať tam toho sympataka na cestu.
Neee ja nejdu, ser na to, chod ty..
#Omfg

- Pán bol milí, ale opitý. Viac by sa mi pozdávala druha varianta, ale čo už poradil nám veľké nič, po anglicky vedel ešte menej, ale stále nám chcel poradiť. Takže to cele vyznelo dosť komicky, že som to nevidel hneď od začiatku že toto je cesta zarúbaná. Každopádne niekam náš poslal a tak sme sa rozhodli isť presne opačne. Pýtali sme sa ešte ďalších ľudí a tiež náš poslali niekde inde ako sme chceli. Zvláštne že v Poľsku nedokázali pochopiť že chceme isť stopom a nie autobusom/vlakom kam náš všetci smerovali. Po tom čo sme po autobusovej stanici skončili na vlakovej sme to vzdali a rozhodli sa čakať na vlak.


Zaujímalo by ma prečo nejaký Bialostok ma krajšiu stanicu ako hlavne mesto Slovenska.
Cesta na kraj mesta je moc komplikovaná a absolútne sa mi nechce hovoriť po anglicky... Po slovensky mi nerozumejú, po anglicky tiež nie.
->Ideme do augustova, 10zl v prdeli...

- A tu to bolo vtipné, pretože sme si nevšimli že vlak ide o 5hodín. Čo môžu taký dvaja turisti robiť taký čas na stanici? V rámci nudy a hľadania východiska sa riešenie objavilo samo a to na stanici ukazujúcej príjazdy a odjazdy vlakov a to že náš vlak prechádza cez Sokolku kadiaľ zhodou okolností ide i ďalší vlak odchádzajúci o 5 minúť. Niekto musí mať v tom živote i šťastie. J

- Stojíme pri koľaji a prichádza vlak hodný 21. Storočia. Na Poliakoch sa mi páči že správne používa heraldiku, že keď sú železnice štátne, nosia i štátny znak a nehanbia sa zaň, pretože pri stave vlaku ani nemusia. Na druhej strane, mi vnútrajšok vlaku pripadá nepohodlný, neosobný a pripomína skôr autobus ako vlak. Človek asi nemôže mať všetko, i keď pri vlaku by som povedal, že prečo nie?


12:28 - Vlak sme Sokolka
Naproti mne sedí Narcisia. Odkedy sme nastúpili sa maľuje, obzerá v zrkadielku a skrášľuje. Je skutočne krásna. Kto vie ako bude  vyzerať keď vietor a čas odveje nánosy prachu z jej tvare.

- Prichádzame do Sokolky a náš vlak smeruje ďalej do Bieloruska. Kým príde ďalší vlak smerom na Augustov, kam máme kúpene lístky, bude to trvať zopár hodín. Ale Radšej v Sokolke v národnom parku, ako v rozhorúčenom Bialostoku.


14:24 - Sokolka
Ležím na tráve na tvary klobúk a rozmýšľam o tom aké krásne by mohli byt fotky cez diery v slamenom klobúku, na slnko a letiace mraky. Vedľa mňa leží foťák, stačí len zdvihnúť ruku a nafotiť ich. Nespravím to. Sú iste obrázky ktoré musíte vidieť samy aby ste pochopili ich jedinečnosť...

Napadá mi že toto je vlastne prvý kráť, kedy nič nerobíme. Len ležíme a škrabeme si štípance od komárov. Autom by to bolo určíte rýchlejšie, určíte i pohodlnejšie ale keď ma ten lístok na vlak ťažiť v peňaženke tak sa teda i využije. Koniec koncov tu vôbec nejde o rýchlosť.

16:54 – vo vlaku smer augustov
Prechádzame okolo brezovo-borovicoveho lesa. Už dlho som nevidel tak vysoké borovice, a ešte nikdy tak vysoké brezy. Premýšľam nad tým prečo rastu spolu a majú sa tak rady keď si vlastne navzájom prekážajú. To bude aj dôvoď prečo rastu tak vysoko, pretože si prekážajú. Nebyť borovice breza by zlenivela. Niekto kto nám škodí nám vlastne i pomáha, len na to prídeme až neskôr, možno len až keď vyrastieme.

Jazero v augustuve boli luxusne. Ideme si vedľa cesty k hlavnému ťahu na Litvu..
Hele jazero, deme tam?
Tam sa nedalo neskočiť! Typické dovolenkové miesto ku ktorému sa každým rokom uchyľujú milióny Američanov, spomenul som si na Louiho jeho tlastu prdel a zážitky ktoré zažil pri obdobnom jazere, mňa pri ňom nešikanovali, ale za to ruksaky sme si zlozili do miesta ktoré podľa pachu pravdepodobne bolo miestna toaleta... Západ slnka, tepla voda.  Paráda...

27minut a chytáme stop do Kaunasu. Dvaja litovci, producent a jeho manager, nice one. Cestou sa bavíme o psychológií osude sveta a hudbe, skutočne ma štve že neviem lepšie po anglicky!!! Debata je to fakt zaujímavá chalan sa vyzná a chce nám o Litve svete a všetkom povedať čo najviac. Hovorí nám o Kaunase, o mafiánskom meste plnom patriotov, ktoré bolo tak preplnené zbraňami že si naň ani Rusi netrúfli, o litovčine ktorej nemáme šancu rozumieť, o filozofických teóriách jeho rodáka – slávneho filozofa o ktorom som nikdy nepočul a o jeho práci pre sieť barov, roztrúsených od ibisy po Helsinki. Pýta sa nás, či máme ubytovanie alebo predstavu o ubytovaní, oznamuje nám novinku a to že v čase kedy sme sa vybrali do kaunasu sa v ňom dejú majstrovstvá vo futbale a bude tu plno zahraničných ľudí a málo voľných postelí v hosteloch. Na to zdvíha telefón a vola do hotela a vybavuje nám noclach. Vraj pozná jeden veľmi pekný hotel v centre mesta a ako slávny producent by nám vedel vybaviť zľavu. nad Litvu padá noc.

23:18 – bar v kaunase

#co hovoríš na pizzu?
Jo dobra, mohlo tam byt vice oliv
#a čo pivo?
Vic alkoholu min limonády?
#akú otázku by si sa ma spýtala ak by si sa pýtala ty?
Ehmm čo zikas na setkani se slavnym DJem?
#daj ešte jednu
Aaaa. Jaka je odpoveď?
-Najprv daj otázku :)
Jake bylo koupaniiii?
- (...)
No tak vodpovedz!
- Ja som tu na pokladanie otázok, sprav si svoje interwiev :)

Kúpanie bolo, typické ako takmer každé spontánne rozhodnutie, trepeme sa na ceste s augustova, smer výpadovka Litva a vedľa je jazero, no čo sa s nim už tak dalo robiť. Odfotil som ho!
Keby som o vedľajších mladých Poliakoch povedal že každé druhé slovo ich konverzácie bolo kurva klamal by som, kurva bolo snáď 7-me slovo z 10.
MANAGER SLÁVNEHO DJ o ktorom som nikdy nepočul. Bol producent Justin alias 'virus j' ukecany dobre oblečený a naladený Litovčan, cca 26rokov. Sharujeme jointa a ľutujem svoju angličtinu a jeho uši. Čím dlhšie ju používam o to primitívnejšia je a už sa neviem ani vykoktať. Dúfam že Lotyši budú vedieť po slovensky.

No nocľah je **** hotel Amberton v centre kaunasu, z 15€ ktoré hovoril v aute je nakoniec 25, teda aspoň dúfam, na 25 to určíte nevypadá, vôbec niesom zvyknutý na taký luxus, čo sa robí v takýchto hoteloch? Na toto nemám vytvorenú žiadnu schému, kde sa tu dajú do zeme zaraziť koliky a rozbaliť stan? Nikde! Zato varič, to už je inaaa. Niečo v prášku s mozarelov, alebo plechovka šošovice s parkom? Všetko je pripravene ale zastaví náš pohľad na hlásič požiaru s jedla nič nebude:/  odchádzame do mesta.

- Keď prišli autom pred hotel, hovoril som si že ehmm toto asi nechceme. Naše spoločné cestovateľské motto bolo „how cheap its a posible“ a tento hotel na to motto rozhodne nevypadalo. Jastin sa dal do reči s recepčnou a cely vybavovací proces odbil za nás v litovčine. Nerozumel som mu ani fuka a keď mu recepčná začala hovoriť že ale nemá pravdu a on na ňu že ale má a nech to nechá tak že to je správne neistil som, čo teraz. Nakoniec sa nejako dohodli a justin nám sklamane povedal že zľavu nevybavil, že nás to vyjde na 25€ čo je i tak super cena, či to berieme alebo či si pôjdeme skúsiť pohľadať niečo iné. Bolo už takmer 11 hodín a hoc sme mali alternatívu ktorú zistila Miša smskovaním s mamou za 7€/noc. Bolo to príliš riskantné a najme k našim litovským sprievodcom nezdvorilé, dal si s tým dosť veľa práce. Hotel bol to najluxusnejšie čo som doposiaľ z hotelových izieb videl. Ráno som zistil že som bol prikrytý plachtou a nie samotnou perinou, keď som sa to dozvedel na minutú som reálne uvažoval že ju naložím do ruksaku a ujdem s ňou za hranice... Mal som ju čorknuť bola fakt super.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?