Politica mortem salto

Autor: Marián Krkošek | 14.10.2011 o 18:32 | (upravené 14.10.2011 o 20:40) Karma článku: 5,99 | Prečítané:  204x

To čo ma zarmucuje je stav kam sme sa až dopracovali a to kam sa dostaneme ak sa nič nezmení. Vládnú nam ludia ktorých nikto nevolil a nikto nekontroluje. Iný názor je extremny názor a kto nepovie ANO bude ignorovaný, takéto obdobie sme tu už mali. chceme ho späť? tak vytrvajme v nečinnosti, zachvílu príde samé.

Nemám moc čas vypisovať sa na blogu, ale mám náladu a vedomie toho, že ak to neurobím nebudem mať pokoja.

29. Septembra 1938 sa stretli predstavitelia Nemecka, Anglicka, Francuzska a Talianska, aby rozhodli o požiadavke nemecka na uzemie československej republiky. 2 novembra Chamberliane víťazoslávne prišiel domov, aby svetu oznámil akého víťazstva dosiahol so slovami "priniesol som Vám mier". Následujúci rok je považovaný za začiatok druhej svetovej vojny v europe.

Politika ústupkou nikdy nikam neviedla, je jednoduche ustupovať, o kusok, o kusok ktorý si nikto nevšimne a potom o další, na ktorý sa nitko nenahnevá, a další.. a další,  kde je hranica? Dnes tu máme novú totalitu, na rozdiel od tych minulích o nej ešte nevieme, málo kto si všíma jej ruky ktoré nám beru slobodu. Takto pred 5 rokmi by som si prišiel do obchodu a vymenil vypalenu 100W žiarovku za novú, dnes si ju už nikde nekúpim, tepolomer už len bez ortute, tá je nebezpečná a mohla by ublížiť, a cín už len bez olova, je sice ovela spolahlivejsi a kvlaitnejsie ale mohol by ublížiť, samozrejme že to všetko neplatí pre zdravotníctvo, pretože tam ide o životy. čo na tom že to je ten najsilnejsí argument ktorý zakazuje ich používanie, výkonný vysavač sa čoskoro stane tak isto minulostou, mína vela elektriny i ked si ju zaplatím ja. A zo mna sa stal vyvrhel, ktorý nedbá na buducnosť ludstva ekologické hodnoty, kto by sa už len zamýšlal nad tým, že v tych ekologických žiarovkách je ortuť ktorá nemože byť v teplomeroch. Toto su tie malé kroky ktoré nas rozhnevajú, ale nikoho až tak aby s tym niečo urobil, však čo ide o stupidny teplomer. Ale už vtedy nám mala svieťiť kontrolka že tu niečo nesedí.

O podstate eurovalu bolo povedané viac ako dosť, kto chce zistí si to sám, kto nie toho žiadne argumenty nepresvedčia. Ja by som si rád vypočul argumenty obhajcou eurovalu, ale jaksi za cele to obdobie neboli spomenute ziadne ktore by sa neopierali len o emocie, a kde su emocie argumentacia ide bokom.

To čo ma zarmucuje je stav kam sme sa až dopracovali a to kam sa dostaneme ak sa nič nezmení. Vládnú nam ludia ktorých nikto nevolil a nikto nekontroluje. Iný názor je extremny názor a kto nepovie ANO bude ignorovaný, takéto obdobie sme tu už mali. chceme ho späť? tak vytrvajme v nečinnosti, zachvílu príde samé. Vládu vykonávaju ludia ktorých poverí lud ako svojich volených zástupcou, zvolia si ich pre to, aby obhajovali hodnoty ludí ktorý im dali svoju doveru, ak by vykonávali volu iného lud by im dôveru nebol dal. A dnes sme svedkami toho, že vláda koná volu niekoho koho nepoznáme a komu je osud nejakej krajiny na periférií ukradnuty. Principiálne nemám problem s federalizáciou europy, citim sa byt tak europanom ako som slovák, avšak za podmienky, že sa na tom ludia spoločne zhodnu. Využívanie hospodárskej krízy na prebranie moci je to, čoho sa dopuštili totality v minulosti. Dnes je to o eurovale, zajtra o trvalom eurovale, potom o fiškálnej unií a potom je debata už zbytočná.

K slovensku

Bezcharakternost, lipnutie na moci a korupcia bolo niečo čo sa dlhsí čas lepsie i horšie darilo pravici skrývať, dnes už len slepý nevidí, ktorá bije a kto tu len poťahuje šnúrkami. KDH je prehnilá bezcharakterna znoška hoviem ktorá nemá problem z ničím, jej nominant nemá problem povedať, že PKO nepredáme a další den podpísať zmluvu ktorá ho odozvádava investorom. Tak isto ako Zápotocký v *53 prehlásil "Naša mena je silná menová reforma nebude" Nechápem Lipšica čo ho drží v tomto kýbli hnoja, asi nejaká podivná masochystická deviácia inak si jeho počínanie nedokážem predstaviť. Radicovej zásadovosť musela viacerim liezť krkom mala odísť ked sa sporila o danové riaditelstvo odišla by ako výťaz, dnes je z nej porazená premierka, ktorá sa zapíše svojou slabosťou. Nemala to lahké, ale nezvládla to, jej hystéria pripominajuca hon na čarodejnice je toho dokazom. Mohli sme si ju pametat ako dobrého zásadoveho premiera ale ona povedala nie. Bugarove počínanie by sa dalo lahko nazvať bláznovstvom, Je most stranou ktora si može dovoliť tolko riskovať? Už teraz je otazne či sa prečúra cez 5% kedže na nu stále tlačí smk, povedal by som že tieto volby budu bugarove posledné a odíde zatrpknutý tak ako su teraz cítia jeho voliči. štastie, že je madar a nemožno povedať že jeho poklokovanie sa EU a poškodzovanie zaujmu sr je vlastizrada. /Prečo vlastizrada, jednak pre to, že NRSR ma obhajovať zaujmi slovenských občanov, nie francuzskych bánk (ano uvedomujem si prepojenost, všetci sme jedna velká rodina) a pre to, že táto vláda vznikla z vole ludu a radicová sa nechala počuť, že minulé volby budu i referendom o buducnosti požičku grecku a nezodpovednej politike ktorá má zabrániť požičiavaniu si na pôžičku. "Referendum" dopadlo úspešne a v prvom monente kedy to len bolo možné vlasť ktorá ju týmto poverila zradila a hodila cez palubu. Ostatný čo hlasovali za maju na hlave to isté maslo, je mi luto povedať, že jediný kto hlasoval za a ma čistý štít je Ficer, ktorý pre istotu nepovedal nič.

Na čo ste v *89 stáli po námestiach, v zime, v podivnom šuštiakovom oblečení s klúčami v rukách a trvalími na hlave :). Nevolali ste po charaktere v politike? po demokracií? Dnes vidíme ukaz v našej politike nevídaný, niekto sa rozhodol dať perdnosť česti a slubu občanom pred vydieraním a ideme sa s toho pototo ako sa povalila vláda. štefanec tu zliepa znošku viet ktoré si budeme pamätať. Je to den a niečo po páde vlády čo nie je doba kedy by sa dalo na niečo tak rýchlo zabudnuť a už sa správa ako demagog najhrubšieho zrna. Predvolebná kampan sa začala a hned osočovaním a znoškou nezmyslov, myslím že je vela vecí ktore si na SDKU (smer sd-ku ds) pametat budeme a nebudu to pekné veci. Od politikov sa to ale očakávať ako tak dalo, ale to morte salto čo nám predviedli media je neskutočné, SME som mal celkom rád, ale tomu je už koniec, čo nám redaktory predviedli je niečo čo by som očakával od normalizačneho rudeho práva. Posudte sami, hrabko a jeho nevídaný diel ktorý vyniká i pri jeho všeobecne ubohych dalších častiach. Rada Baťu som si vážil ako inteligentného investigatívneho novinára, to čo predvádza teraz je niečo za čo s musí doma hanbiť. ked sa zmože na niečo tak primitívne, je to ta najvecsia ubohosť, ktorú by som očakával tak od slotu. Na sme po páde vlády dali anketu o tom koho by volili v následujucich volbách. Po chvíli kedy nasledujucu anketu vyhrala sas  s 40%  anketu dali dole. aká náhodička..

 

A na záver večná studnica politického vedomia  :D  http://www.youtube.com/watch?v=FYvEU3EboD8&feature=related - dnes opäť aktuálna!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?