Ako sa zo mňa stáva extrémista

Autor: Marián Krkošek | 10.3.2016 o 0:28 | (upravené 10.3.2016 o 3:09) Karma článku: 2,56 | Prečítané:  201x

Budem sa pozerať ako svet horí, lebo je falošný a je len ilúziou. Lebo keď to čo bezprostredne vnímam a považujem za realitu je len výplod mojej zvrátenej mysle, tak nech to kľudne padne, niet o čo stáť

Začínam sa radikalizovať, zachráňte ma. 

Mám pocit, že celý svet je v opozícií voči mojim názorom, že som divný nechcený, mal by som sa hanbiť a že tu nemám svoje miesto. útočia na mňa z každej strany, pripadám si akoby som bol súčasťou Ashovho experimentu konformity, kedy vidím dve paličky očividne inej dĺžky, ale všetci sa tvária ,že sú rovnaké. Tí ktorý zdielaju moje názory su len banda kriminálnikov a vyvrheľov, nechcem byť vyvrheľom, ale neviem kam sa mám zaradiť, odmietam priznať že 2+2=168 ale 4 je nesprávne. Spoločnosť je proti mne a tí čo hovoria že 2+2=4 sú len xenofóbny rasisti fašisti a spoločenský vyvrheli. Na akú stranu sa mám pridať, mám poprieť svoje bezprostrednú realitu a priznať, že to čo vidím je len moja výplod mojej zdeformovanej mysle, alebo sa začať vžívať v pozícií vyvrheľa, ktorý odmieta poprieť sám seba?

Najväčšia tragédia týchto volieb je: úmrtie zmyslu pre realitu

__________________________________________________________________________________

Na margo toho, že som práve dočítal už 476ty článok o tom, ako je najväčšia tragédia volieb vzostup liberálov.

Prečítal 398 komentárov legitimizujúcich porušovanie platných zákonov (medzinárodných zmlúv).

A bol som nepriamo 9856 krát označený za nehumánneho vyvrheľa, ktorý je slepý k ľudskému utrpeniu, ktorý je zákerný a zlý a hanbou (slovenskej) rodiny.

Čo mi ostáva? Môžem byť zlomená troska, ktorá sa podriadi vnímaniu "väčšiny", môžem poprieť sám seba a čakať na nariadenia toho, čo si mám myslieť, ako sa mám cítiť a ako mám reagovať. Budem nepouzitelny obal zlomenej osobnosti, človek po lobotomií neschopný vlastného usudku, ale budem hummany, budem správny, nekonfliktný a prijímajuci. Budem sučastou spoločnosti kde ma ostatný akceptujú.

Alebo zanevriem na okolitý svet, bezohľadu na to, že denne sa ku mne dostanú informácie z 5  a viac periodík, nájdem si tie, ktoré ako sú bližšie realite a zdieľajú moje videnie sveta, pridávajú si do neho paranoidné bludy ale sám som paranoidný. Aspoň ma neoznačujú za vyvrheľa, prijímajú ma takého akým som a neurážajú ma ako ľudskú zlobu plnú hnusu a nenávisti. Môžem poprieť sám seba, alebo byť autentický a teda sa pridať na stranu radikalizmu. Lebo dnes je to čomu verím a hodnoty ktoré si vážim prejavom xenofobie, rasizmu a ľudskej malosti. 

Asi len ťažko si viem predstaviť, že ma niekto zlomí. V svete ktoré naše média vytvárajú som neúprosne odsúdený na cestu radikalizmu, už dnes ním som, stačilo mať len vlastný názor. V ďalších voľbách volím extrémistov - tých najväčších a budem sa smiať až ma bude brucho bolieť na tom, ako ich ide pretrhnúť od hnevu a morálneho odsúdenia. 

___________________________________________________________________________________

Vysvetlenie: nie som radikál, ale ak by som sa ním mal stať, nič by mi k tomu nepomohlo viac ako atmosféra odcudzenia a popieranie objektívnej reality. Čo očakávame od ľudí, ako sa môžu cítiť v svete ktorý ich neustále núti k tomu aby popreli samy seba, alebo prijali proklamovanú tézu, že slovensko, a teda aj oni, vlastne mi, sme obmedzený, xenofobný a nenávistný ľudia?  Skor ako by popreli sami seba sa takými skutočne stanú (kognitivna dizonancia).

Podnet k napísaniu mi ale bol záchvat beznádeje po tom čo sa stalo povinnosťou prehlasovať úspech liberálov za najväčšie sklamanie volieb ktoré je väčšim ohrozením (liberálnej) demokracie ako vzostup neonacistov, ktorý hlásajú jej rozklad. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?